Doprava a vrátenie zadarmoViac
Prihlásiť sa na odoberanie newsletteru

Vyber

Určenie

Farba

Veľkosť

Kolekcie

product.promotion_ratio

Futbalové(51)

Schovať filtre

Futbalové kopačky, športové topánky New Balance

Športová obuv sa delí podľa oblasti športu, pre ktorú je určená: futbalová obuv, pánska basketbalová obuv, pánska obuv do posilňovne. Futbalové kopačky sa vyznačujú špecifickou štruktúrou, pretože musia poskytnúť hráčom maximálny komfort a bezpečnosť pri používaní. Kopačky sú v ponuke v rôznych variantoch, ktoré sa líšia typom povrchu.

Akú podrážku majú futbalové kopačky?

Všetky futbalové kopačky New Balance boli navrhnuté tak, aby zvýšili pohodlie hráčov. Podrážka v kopačkách je vyrobená z ľahkého, ale odolného materiálu, ktorý zaisťuje dynamiku a rýchlosť pri hre. Spodná strana podrážky je vo futbalových kopačkách pokrytá vyčnievajúcimi štupľami. Pri pohybe hráča sa vtlačia do trávnika a umožňujú hráčovi rýchle pohyby a beh akýmkoľvek smerom. Sálové kopačky majú, naopak rovné dno - v hale, na betóne či tartane nie je potrebné zabezpečovať priľnavosť štupľami. Prezrite si aj ďalšiu športovú obuv na futbal.

Kopačky na trávnik a kopačky naumelý povrch - aký je medzi nimi rozdiel?

Kopačky so štupľami sú určené na hranie na trávniku - mäkkom alebo tvrdom povrchu. Ak chcete hrať zápasy na umelom trávniku alebo snehu, tak tým správnym typom futbalových kopačiek budú určite tie určené na tieto povrchy, tzv. turfy. Aj tento model obuvi má na podrážke štuple, ako tradičné futbalové kopačky, no sú oveľa menšie a hustejšie umiestnené. Pozrite si aj ďalšiu pánsku športovú obuv.

Pánske sálové kopačky – kde v nich trénovať?

Kopačky so štupľami New Balance, ale aj turfy New Balance sa spoľahlivo osvedčia na ihriskách pod holým nebom. Keď je však vaším obľúbeným miestom na hranie futbalu hra v hale, vyberte si futbalové halovky, pretože hra na tvrdom povrchu si vyžaduje úplne inú obuv ako pánske kopačky na trávnik, teda pánske sálové kopačky! Tieto kopačky majú tvrdú, protišmykovú podrážku pre rýchlosť a manévrovateľnosť na vnútorných povrchoch. Pozrite si tiež ponuku na pohodlné pánske futbalové šortky.

Často kladené otázky

Potrebujem pri hraní na trávniku kopačky so štupľami?

Pre tých, ktorí hrajú na prírodnom povrchu, sú futbalové kopačky so štupľami najbezpečnejšou voľbou. Futbalové kopačky so štupľami zaručujú, že sa hráč na vlhkom alebo mokrom povrchu nešmykne. Pánske kopačky so štupľami môžu byť vyrobené z plastu aj z prírodnej kože – v otázke bezpečnosti hrá rolu aj materiál zvršku. Dodatočnú stabilizáciu v kopačkách zabezpečuje tuhá päta, ktorá pomáha udržať nohu v správnej polohe.

Ako si vybrať pánske sálové kopačky?

Pri kúpe pánskej sálovej obuvi venujte pozornosť materiálu z ktorého je vyrobená podrážka. Mala by mať dezén, ktorý uľahčí pohyb na vnútornom halovom povrchu. Kvalitné sálové kopačky zaistia optimálnu kontrolu lopty, citlivé narábanie s loptou a pohodlie pri nosení a práve na tieto aspekty by ste mali dbať v prvom rade - vzhľad je v tomto prípade až druhoradá záležitosť.

Kedy kúpiť nové kopačky?

V momente, keď máte pocit, že po tréningu cítite nepohodu a máte dojem, že doteraz pohodlné kopačky sú pri hre čoraz menej príjemné, je čas kúpiť si nové kopačky. Okrem nepohodlia riskujete aj svoju bezpečnosť.