Doprava a vrátenie zadarmoViac
Prihlásiť sa na odoberanie newsletteru

Ako nosiť ľadvinku? Nechajte sa inšpirovať nápadmi z New Balance!

Ľadvinka je jednou z vychytávok, ktoré boli vytvorené na zlepšenie pohodlia športovcov. Je určite jednoduchšie behať alebo trénovať v telocvični s malou ľadvinkou pripevnenou na páse ako s vreckami nohavíc naplnených až po okraj!

Móda sa riadi svojimi zákonmi a ako súčasť následných trendov odvážne siaha po prvkoch z iných oblastí a účinne ich prispôsobuje rôznym príležitostiam. Tak to bolo so športovou obuvou a teniskami, ktoré sa dnes nosia aj k obleku. A tak je to aj s ľadvinkou, ktorá sa už niekoľko sezón čoraz viac vníma ako prvok každodenného, neformálneho a elegantného vzhľadu. Vôbec nás to neprekvapuje! Tašky v tvare ľadvinky sú malé, ľahké a prekvapivo priestranné!

Vrchol popularity dosiahli ľadvinky v 80. a 90. rokoch dvadsiateho storočia. Dnes je ľadvinka späť - silnejšia, v mnohých farebných variantoch a pripravená čeliť všetkým druhom módnych výziev!

Pozrite sa, ako nosiť športovú ľadvinku nielen k športovým štylizáciám.

Moderná ľadvinka - spoznajte jej výhody!

Ľadvinka vďačí za svoj názov tvaru pripomínajúcemu tvar ľudského orgánu rovnakého názvu. Vymyslená ako pomôcka pre športovcov a turistov, ktorí si v nej počas väčšiny druhov fyzickej aktivity, vrátane behu, hrania tenisu, turistických výletov alebo horolezeckého lezenia, mohli uložiť najdôležitejšie doplnky, peniaze alebo kľúče. A to bez zapojenia rúk a ramien!

Moderné ľadvinky sú navrhnuté pre optimálnu funkčnosť, pohodlie a bezpečnosť svojich používateľov. Vyrobené z pevných materiálov a s povrchovou úpravou domyslenou do najmenších detailov, ktoré sa vyznačujú vysokou trvanlivosťou a odolnosťou proti mechanickému poškodeniu a vlhkosti. Väčšinu z nich je možné voľne prať v práčke, takže si zachovajú sviežosť po celú dobu používania.

Pozrite sa, aké moderné športové ľadvinky na vás čakajú v New Balance!

Druhy tašiek v tvare ľadvinky

Spoločným znakom všetkých ľadviniek je ich celková konštrukcia. Sú to tašky navrhnuté na upevnenie v páse, to znamená pozdĺžne a horizontálne a vybavené popruhom vhodnej dĺžky s upevnením na sponu. Moderné ľadvinky sa môžu mierne líšiť tvarom/proporciami a počtom komôr/vreciek, ako aj materiálom, z ktorého boli vyrobené či farbami.

Športová ľadvinka

Športové ľadvinky sú klasickou verziou týchto ikonických kabeliek. Kedysi boli k dispozícii len v niekoľkých vzoroch a obmedzených farbách - dnes si môžeme vybrať z desiatok modelov, ktoré sú dostupné v mnohých prevedeniach.

Najväčšej popularite, bez ohľadu na ročné obdobie a pohlavie používateľov, sa tešia ľadvinky v tmavých farbách, predovšetkým čiernej a tmavomodrej. Na jar a v lete ženy najradšej siahajú po ľadvinkách v jasných a nápadných farbách, ako je žltá, oranžová alebo modrá. Športové ľadvinky sú najčastejšie vyrobené z kvalitného polyesteru.

Kožená ľadvinka

Ľadvinky môžu byť vyrobené aj z kože, prírodných alebo ekologických látok, hladkých i lesklých, semišových a matných, jednofarebných alebo vytvorených z kožených kúskov. Tieto druhy elegantných ľadviniek môžu byť nosené úspešne a bez rizika spáchania faux k šatám, blúzkam i oblekom.

Dámska, pánska a detská ľadvinka

Ľadvinky sú tým typom praktickej tašky, ktorá je nepochybne univerzálna, nepriradená žiadnemu pohlaviu a najčastejšie sa označuje jednoducho ako unisex. Rozdelenie na dámske a pánske ľadvinky je preto čisto konvenciou a najčastejšie sa vzťahuje na elegantné tašky, napr. kožené, s odkazom na ikonické dámske kabelky od najznámejších dizajnérov.

Detské ľadvinky sa môžu líšiť od ľadviniek pre dospelých veľkosťou, kapacitou a dĺžkou popruhu či typom spojovacieho prvku.

Štylizácie s ľadvinkou — spoznajte 6 spôsobov, ako ju nosiť!

Mohlo by sa zdať že tvar a účel ľadviniek obmedzuje možnosti jej alternatívneho nosenia. Ukazuje sa však, že nie! Ľadvinku možno nosiť minimálne 6 spôsobmi! Okrem toho sme si takmer istí, že ide o neúplný zoznam!

Ako nosiť ľadvinku?

  • Na páse. Presne tak sa mala nosiť podľa predstáv jej tvorcov. Upevnená na najužšom mieste dámskeho alebo pánskeho pásu, tesne priliehajúca k telu - slúži ako pohodlná taška na prenášanie najdôležitejších doplnkov počas športovania alebo na bezpečné uloženie peňazí a dokumentov počas akejkoľvek cesty.
  • Na bokoch. Mierne znížená, najčastejšie nosená na jednom z bedier, dodáva štýlu voľný charakter a stále si zachováva svoju funkčnosť. Ľadvina nosená na bedrách sa nehodí pri športovaní (bude sa presúvať a odrážať), ale dokonale doplní každodenný štýl (s pohodlnou teplákovou súpravou, voľnými nohavicami alebo rúrkovými šatami) a bude užitočná pri chôdzi alebo nakupovaní v obchodnom centre.
  • Preložená vpredu cez ramená, ako bežná dámska kabelka alebo pánska taška cez rameno, ale pevnejšie priliehajúca k telu. Vrecko ľadvinky nosenej spredu, je umiestnené vpredu, približne na hrudi alebo tesne pod hrudnou kosťou. Takto nosená ľadvinka je dokonale viditeľná a mala by 100% zapadnúť do vášho štýlu.
  • Prehodená vzadu cez ramená, rovnako ako vo vyššie popísanej metóde. Rozdiel je v tom, že tu je vrecko umiestnené na zadnej strane (najčastejšie na bočnej strane chrbta a nie centrálne). Dá sa nazvať mini batohom? Asi sa neurazí!
  • Na ramene. Pri tejto metóde hrá ľadvinka úlohu malej taštičky. Týmto spôsobom je najvhodnejšie nosiť modely, ktorých popruhy umožňujú meniť polohy, napríklad sú upevnené na kolieskach.
  • V dlani. Toto je možno najvznešenejší spôsob, ako nosiť túto pôvodne športovú tašku. Nosená v ruke odkazuje na kabelky typu envelope. Vybrané modely, predovšetkým dámske a kožené, môžu byť vybavené diskrétnym uchopením, vďaka ktorému je možné ľadvinku pohodlne držať prstami.

Experimentujte so svojimi módnymi nápadmi a podeľte sa o svoje inšpirácie na nosenie tejto malej — veľkej tašky!