Doprava a vrátenie zadarmoViac
Prihlásiť sa na odoberanie newsletteru

Športová ľadvinka - pohodlie počas behu

Pri bežeckom tréningu, najmä na dlhšie vzdialenosti, sa oplatí vziať si so sebou telefón, fľašu s vodou alebo energetický gél. Ale kde ich schovať? Ich uloženie vo vrecku mikiny alebo v nohaviciach nie je príliš pohodlné ani bezpečné riešenie – určite to potvrdí každý, kto stratil kľúče alebo mu pri behu vypadol telefón. Niektorí používajú špeciálne bežecké batohy. Iní siahajú po osvedčenom riešení, ktorým je ľadvinka.

Čo by malo byť vo výbave bežca?

Predtým, než prejdeme k príslušenstvu, za zmienku stojí základná výbava, ktorú by mal mať každý bežec, profesionálny aj amatérsky.

Základom je správna bežecká obuv s prihliadnutím na typ povrchu, priemerné vzdialenosti, pokročilosť bežca, spôsob kladenia chodidla či poveternostné podmienky.

Úbor – samozrejme môžete behať aj vo voľných teplákoch a starom tričku. Ak si však ceníte pohodlie a komfort, investujte do vhodnej spodnej bielizne a športového oblečenia, ktoré vám nespôsobí odreniny, umožní pokožke správne dýchať a odvádzať pot a zároveň vám zaistí voľnosť pohybu.

Pozrite si našu ponuku bežeckého oblečenia.

Ľadvinka - pohodlný doplnok vhodný pre bežcov

Iste ste si veľakrát, keď ste išli na tréning, kládli otázku: ako to všetko so sebou vezmem? Kľúče, fľaša s vodou, telefón, energetická tyčinka/gél a bunda do dažďa, lebo asi bude pršať. Kam to všetko zbalím? Bežecký ruksak, aj keď je objemný, nie je dobrým riešením pre každého – aby ste si z neho niečo zobrali, musíte ho zložiť z chrbta a to narúša tempo behu.

Alternatívou k bežeckému batohu je pohodlná ľadvinka, ktorú máme vždy po ruke. Ľadvinky pre bežcov sú navrhnuté tak, aby sa do nich zmestila takmer všetko, čo môže byť pri behu užitočné. Ideálne sa hodí na tréning, ako aj na preteky.

Ľadvinky, ktoré boli vytvorené pre bežcov, sú väčšinou vybavené veľkým hlavným vreckom a menším v strede alebo vpredu. Nastaviteľný popruh so sponou umožňuje bezpečné pripevnenie na boky, aj keď niektorí ľudia nosia takéto ľadvinky cez rameno - pri takomto spôsobe nosenia je ľadvinka umiestnená na hrudi, takže sa k nej ľahko dostanete aj bez zastavenia.

Niektoré bežecké ľadvinky sú navyše vybavené špeciálnymi reflexnými prvkami. Toto je veľmi dôležitý a dokonca nevyhnutný prvok pri večernom a nočnom behaní.

Za pozornosť určite stojí ľadvinka New Balance LAB13135BKK, ktorá je vďaka univerzálnemu dizajnu určená ženám aj mužom. Má dve vrecká na zips a jej správna veľkosť vám umožní zbaliť si so sebou všetky potrebné veci, dokonca aj fľašu s vodou.

Pozrite si naše bežecké ľadvinky.

Na čo si dať pozor pri kúpe bežeckej ľadvinky?

Naša pozornosť by sa mala zamerať na niekoľko základných prvkov:

  • Objem – vyberte si takú, ktorá vám poskytne dostatok priestoru pre vaše bežecké nevyhnutnosti. Nemala by byť príliš veľká ani príliš malá – prispôsobte si ju podľa svojich potrieb.
  • Ak vás nebaví behať s fľašou vody v ruke, vyberte si bežeckú ľadvinku, z ktorej si pohodlne vyberiete nápoj bez toho, aby ste narušili rytmus behu.
  • Funkčnosť vreciek – pamätajte, že telefón by ste nemali mať v rovnakom vrecku ako kľúče. Oplatí sa vybrať si ľadvinku s viacerými vreckami – takto v nej ľahšie nájdete, čo potrebujete.
  • Doplnky - reflexné prvky, miesto na zavesenie štartového čísla - aj to sú prvky, ktorým sa oplatí venovať pozornosť pri výbere ideálnej ľadvinky.

Výhody bedrových ľadviniek pre bežcov

Stručne si zhrňme výhody bežeckých ľadviniek:

  • pohodlný spôsob zbalenia vecí potrebných počas behu;
  • prístup k veciam bez potreby zastavovať, aby ste vybrali napríklad fľašu s vodou;
  • všestrannosť, v súlade s preferenciami, možnosť nosenia - na páse, cez rameno;
  • nastaviteľný pás s bezpečným zapínaním - vhodný pre všetky typy postavy;
  • nízka hmotnosť, bez zbytočného namáhania chrbta.

Bežecká ľadvinka je jedným z najpohodlnejších a najpotrebnejších bežeckých doplnkov pre ženy aj mužov. Jeho funkčnosť zaisťuje voľnosť, vďaka čomu nie sú pohyby pri behu ničím rušené a obmedzované. Funguje skvele rovnako v lete, keď potrebujete viac hydratácie – zmestí sa do nej fľaša s vodou – ako aj v chladnejších dňoch, keď si potrebujete vziať so sebou vetrovku alebo bundu do dažďa.

Zvážte nákup ľadvinky s upevnením na pás. Určite zvýši váš komfort počas tréningu alebo súťaže.