Doprava a vrátenie zadarmoViac
Prihlásiť sa na odoberanie newsletteru

Čo sa obliecť na fitness hodiny, aby ste cvičili pohodlne a... módne?

V posledných rokoch sa veľmi silno prejavila stopa kultúry módy na bytie fit, cvičenia a zdravého životného štýlu. Samozrejme, je to veľmi pozitívne jav, ktorým sa nasleduje čoraz väčší počet ľudí. Ak ste na začiatku svojej dobrodružstva s posilňovňou a neviete, čo budete potrebovať na fitness hodiny, tak tento článok je práve pre vás. Lebo v súčasnosti oblečenie na posilňovňu je niečo viac ako starý teplák a tričko. A rozmanitosť výberu doplnkov a odevov dostupných na trhu je veľmi veľká. Dávame ženám tip, ako sa obliecť pohodlne, prakticky a v súlade s aktuálnymi trendmi.

Vlastnosti pohodlného odevu na fitness hodiny

Fitness hodiny na posilňovni sa zvyčajne konajú v skupinách. Sú to pohybové tréningy s veľmi zmenlivou rýchlosťou a intenzitou. Založia sa na choreografických súpravách, ako aj práci s doplnkami, ako sú: činky, tyče, pásky alebo schody.

Počas vykonávania cvičení, zmenlivosť a intenzita pohybov veľmi výrazne ovplyvňuje telo, ktoré sa začína zohrievať. Preto je dôležité, aby oblečenie na fitness poskytovalo správnu termoreguláciu a odvod potu.

Okrem toho, odevy by nám nemali obmedzovať pohyby, aby sme mali väčšiu istotu správneho vykonávania cvičení a neobjavili sme sa odreniny.

Obuv tiež je veľmi dôležitým prvkom odevu na fitness hodiny. Mali by sme vybrať takú obuv, ktorá nám poskytne dobrú priľnavosť, aby sme sa nešmýkali pri vykonávaní súpravy. Majú byť ľahké a priedušné, ako napríklad ženské tenisky New Balance. Svršok je vyrobený z priedušného syntetického materiálu a podrážka z špeciálnej peny zabezpečí správnu amortizáciu. Okrem toho, módna pomarančová farba určite pozitívne vynikne v skupine cvičiacich.

Základ odevu, teda obuvi, máme už vybraný, ale čo ďalej?

Ženský odev na fitness hodiny – legíny

Vyberme si tú časť odevu na organizované hodiny na posilňovni, aby sme cvičenia vykonávali s úplnou slobodou. Najlepšie sa tu osvedčia práve legíny. Na čo presne by sme sa mali pri ich nákupe zamerať?

Osobne najviac odporúčame práve legíny, nie tepláky. Lepšie priliehajú k pokožke, sú elastické a "pracujú spolu s telom". Tepláky, najmä s širšími nohavicami, môžu obmedzovať naše pohyby a obmedzovať slobodu, čo počas intenzívnych cvičení môže byť dokonca nebezpečné. Dobrým výberom sú tu legíny od New Balance WP31275ACK, ktoré majú elastický pás v páse, takže sa dobre prispôsobujú telu. Navyše sú vybavené praktickými vreckami, v ktorých môžete schovať kľúč od zámku, ktorý ste zamkli v šatni - verte nám na slovo, vrecko je obrovským uľahčením v kontexte kľúča.

Ak uprednostňujete cvičenie v krátkych nohaviciach(https://newbalance.sk/damske_sortky_do_fitka_ktore_si_vybrat), na fitness neodporúčame široké šortky, ktoré počas vykonávania niektorých cvičení môžu odhaľovať príliš veľa. Lepšie sa tu osvedčia priľnúce šortky, ako napríklad šortky New Balance WS21182BK.

Pri výbere legínov si vyberte správnu veľkosť. Nemali by tlačiť brucho ani sa krútiť v žiadnom mieste. Vyberte tie, ktoré hladko ležia na vašom tele a nestláčajú pás.

Aká tričko na fitness hodiny?

Rovnako by malo byť pohodlné a nesmie obmedzovať pohyby. Ak chodíte na intenzívne fitness hodiny, zvoľte si tričko z polyesterového materiálu, ktorý zabezpečuje účinnú ventiláciu. Príkladom takého je ženské tričko New Balance WT31250SIR - vybavené špeciálnou technológiou, ktorá zabezpečuje udržanie správnej teploty tela.

Ak ste sa rozhodli pre legíny s vyšším pásom, budú dobre kombinovať s kratším topom. Je to módne spojenie pre sebavedomé ženy. Podobný efekt môžeme dosiahnuť, keď si kúpime viac zabudovaný športový podprsenku, na ktorý už nepotrebujeme žiadne tričko alebo top - módne riešenie pre odvážne ženy. Otázku podprsenky rozoberieme podrobnejšie nižšie.

Športový podprsenka - nezbytnosť pre ženu

Každá žena, ktorá sa zaujíma o svoje zdravie a vzhľad a určite tými sú tieto, ktoré chcú začať s fitnessom, by si mali zakúpiť športovú podprsenku. Len tento element oblečenia zaistí správnu stabilizáciu poprsia počas cvičenia.

Fitness je dynamická disciplína, počas ktorej vykonávame veľa skokov, drepov. Preto je tu veľmi dôležitým prvkom odevu práve podprsenka. Vyberte si takú, ktorá nemá hrubé švy, ale má hrubé ramienka. Má dobre priliehať k telu, ale nevyvíjať tlak.

Podprsenka New Balance WB31175ZNC poskytne správne podporu, vďaka nenastaviteľným ramienkam, ktoré sa počas tréningu nesunú.

Príslušenstvo pre fitness

Čo iného si ešte môžete vybaviť na fitness hodiny? Určite sa oplatí mať vhodne vysoké ponožky, ktoré chránia vašu nohu pred možnými odreninami.

Otep na zápästie na otieranie potu alebo uterák sú tiež vhodné. Modré sú tiež hodinky, ktoré počas tréningu zmerajú vaše parametre a spálené kalórie. Samozrejme, nemôžete zabudnúť na hydratáciu, preto sa oplatí mať s sebou fľašu s vodou.

Tak pripravené, môžete začať svoju cestu s fitnessom!