Doprava a vrátenie zadarmoViac
Prihlásiť sa na odoberanie newsletteru

Vyber

Určenie

Farba

Veľkosť

Šírka

Výška podrážky

Rozsah zliav

NEUTRÁLNY DOŠĽAP / SUPINÁCIA(53)

Schovať filtre

Pánske supinačné a neutrálne bežecké topánky – široká ponuka značky New Balance

Ak chcete behať pohodlne, musíte pri výbere obuvi zohľadniť, ako sa vaše chodidlá krútia počas pohybu. Či už máte záujem o neutrálne alebo supinačné pánske bežecké topánky, v našom e-shope nájdete ten správny sortiment. Užite si nákupy u nás.

Čo znamená neutrálne bežecké topánky, a čo supinačné?

Ak chcete zistiť, či je vo vašom prípade najlepšou voľbou supinačná alebo neutrálna pánska bežecká obuv, je potrebné vziať do úvahy pronáciu. Je to spôsob, akým sa vaše nohy pri pohybe krútia.

  • Neutrálna obuv je ideálna vtedy, keď pri behu vytáčate päty približne o 15 stupňov, zvyšok chodidla je v kontakte so zemou a odrážate sa všetkými prstami naraz.
  • Supinačnú pánsku bežeckú obuv by ste si mali zvoliť, ak sa zeme dotýka len vonkajšia strana chodidla a pri behu sa odrážate len od malých prstov.

Ak chcete zistiť, ako kladiete nohu na zem, je dobré sa pri behu nahrávať. Nie vždy je to možné, preto môžete vykonať aj test klenby chodidla. Postavte sa na noviny a pozrite sa, aký odtlačok zanechali vaše chodidlá. Ak je viditeľná päta, predná a stredná časť chodidla alebo nevidíte len stred chodidla, neutrálna bežecká obuv je pre vás tá pravá.

Prečítajte si viac: Na čo sa zamerať pri výbere bežeckej obuvi?

Aké vlastnosti má supinačná a neutrálna pánska bežecká obuv?

Tento typ obuvi dostupný v e-shope New Balance vyniká:

  • zosilneným odpružením na chodidle - je potrebné len tu, pretože zvyšok podrážky je rovnomerne v kontakte so zemou;
  • nižšou hmotnosťou ako pri iných modeloch - výsledok toho, že nie je potrebné používať veľa ďalších technologických riešení.

Nie ste si istí významom neutrálnej pánskej bežeckej obuvi? Umožní vám pohodlný pohyb, keď sa vaše chodidlá správajú prirodzeným spôsobom alebo máte supinačné, a teda nedostatočne pronujúce chodidlá. Je ideálna na každodenný tréning na asfalte a tvrdom povrchu.

Pozrite si našu ponuku trailových bežeckých topánok.

Akú neutrálnu pánsku bežeckú obuv nájdete v e-shope New Balance?

Ponúkame veľmi odolnú a pohodlnú supinačnú/neutrálnu obuv. Odporúčame najmä model New Balance Fresh Foam s inovatívnou penou, ktorá absorbuje všetky vibrácie a odoláva deformáciám.

Ak si ceníte predovšetkým ľahký beh, skvelou voľbou je model New Balance FuelCell SC Elite. Zakrivená doska z uhlíkových vlákien zabezpečí merateľnú rekuperáciu energie. Pomôže vám to napríklad počas maratónu alebo polmaratónu.

Alebo možno hľadáte pánske tenisky? V e-shope New Balance nájdete mnoho modelov.